Oorzaak waterverontreiniging is bekend.

terug naar overzicht

Vrijdag, 11 augustus 2017

In de visvijver is botulisme aangetroffen, daarom blijft de visvijver de komende weken nog gesloten.

Beste Mensen, 

Vorige week hebben wij u vanuit de gemeente geïnformeerd over vervuiling in de visvijver. De oorzaak is bekend. 
 
In de visvijver aan de Oude Bredasebaan in Baarle-Nassau is botulisme aangetroffen, daarom blijft de visvijver de komende weken nog gesloten.

Botulisme is een besmettelijke vorm van voedselvergiftiging waaraan vooral watervogels en vissen sterven. De gemeente heeft borden geplaatst om bezoekers van de visvijver te waarschuwen het vervuilde water niet aan te raken. Ook is het raadzaam om huisdieren uit de buurt te houden van het water. 

Om verspreiding van botulisme te voorkomen, is het belangrijk dat dode dieren zo snel mogelijk worden opgeruimd. Mocht u een dood dier aantreffen, neem dan contact op met de gemeente via 14 013/ +31(0)13 - 507 52 00. (buiten kantoortijden via het storingsnummer 06-53327933).

Meer weten over botulisme: www.brabantsedelta.nl/botulisme

Met vriendelijke groet, 
      
Jeroen Leemans, namens de Gemeente en het Bestuur van Baarlese Visvereniging ’t Goordonk.